Osmanlıca dersler kategorilerine ayrılırken 4 kur’a ayrıldığını bahsetmiştik.  1. kurda başlangıç seviyesi ve temel Osmanlıca derslerini anlattık.

Anlatacağımız 2. kurda ise Osmanlıca’da bulunan Türkçe kaideler anlatılacak. Bu 2. kur’un amacı Osmanlıcayı bilinçli bir şekilde okumak ve yazmak olarak özetlenebilir. 1. kurda özet olarak anlatılan bilgiler burada daha geniş olarak anlatılacaktır. 

Genel olarak resimsel olarak gösterilen örneklere bilgisayarda mause ile üzerine gelindiğinde cep telefonunda ise üzerine dokunulduğunda okunuşu çıkmaktadır.

Dersler mobil uyumla çalışmakla birlikte Bilgisayar ortamında çalışmanızı tavsiye ederiz.

Not: Dersler büyük emeklerle hazırlanmaktadır. Ticari olarak yada etiketleri silinerek hiç bir platformda kullanılamaz. Kul hakkı vardır.

6 Yorumlar
  • Sayin Admin, en son 30/Aralik/2019 da mesaj paylaşmişsiniz. 2020/Mayis ayindayiz artik şu derslerin devamini rica edebilirmiyiz sizden. saygilar, selamlar…

    • Daha 05.05.2020 tarihinde ekledim ekler konusuna bakınız. Nereden baktınız anlamadım.

      • çok teşekkürler, şimdi gördüm, hakkinizi helal edin hocam sayenizde yavaş yavaş okumaya başladım. Paylaştiğiniz bilgileri yazarak çalişiyorum. ilk başlara göre el yazımda düzeldi. Allah razi olsun sizlerden.

  • Bu sayfada ki son paylaşiminizin tarihiydi bahsettiğim tarih hocam. Ben 2. kur derslere geçmiştim iki gün once. Mümkünse daha uzun metinler, Türkçe çevirisiyle paylaşabilirmisiniz nerlerde hata yapiyoruz, bilgimizi pekiştirmiş oluruz. Selam ve dua ile hayirli geceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.