Bu bölümde Osmanlıca (Osmanlı Türkçesi) dersleri temel dersler bulunmaktadır. Dersler kategorilerine ayrılırken 4 kura ayrılmıştır. 1. kurda başlangıç seviyesi ve temel Osmanlıca dersleri 2. kurda yazmaya yönelik Osmanlıca’da bulunan Türkçe kaideler  3. kurda Osmanlıca’da bulunan Arapça-Farsça unsurlar ve 4. kurda ise ileri seviye dersleri ile arşiv ve edebi metinler bulunmaktadır.

Genel olarak resimsel olarak gösterilen örneklere bilgisayarda mause ile üzerine gelindiğinde cep telefonunda ise üzerine dokunulduğunda okunuşu çıkmaktadır.

Dersler mobil uyumla çalışmakla birlikte Bilgisayar ortamında çalışmanızı tavsiye ederiz.

Aşağıda Osmanlıca temel seviye olan 1. kur dersleri sıra ile anlatılmıştır. Kutucuklara basarak derslere ulaşabilirsiniz. Başarılar dilerim.

Not: Dersler büyük emeklerle hazırlanmakta olup izinsiz hiç bir şekilde ve hiç bir platformda kullanılamaz. Hak ve Hukuk vardır.

 

19 yorum

  1. Çok faydalı buldum. Edebiyat öğretmeniyim.Keşke 4 sene önce 1. sınıftayken karşıma çıksaydı o zaman daha güzel olurdu.Teşekkür ederim.

  2. Merhaba, cok tesekkür ederim. cok faydaliydi. aceba derslere ekleme yapabilirmisiniz? mesela daha cok cümle ekleseniz nasil olur?

  3. çok şükür bitirdim birinci kuru. ve yavaş yavaş okuyabilir hale geldim heceleyerekte olsa okuyorum bu kurdaki örnekleri türkçe yazılışlarına bakmadan ============)

  4. valla bomboş bir gencim. canım sıkıldı, osmanlıca türkçesi öğrenesim geldi ben de burayı buldum. çok teşekkürler.

  5. İlahi bağışlar içerisinde olmanızı Cenab-ı Hakk’dan niyaz ederim. Çok hayırlı bir iş yapıyorsunuz, kıymetinizi tarih takdir edecektir.

Yorum Yap