Öncelikle herkese hayırlı günler;

Yaklaşık 20 yıldır Osmanlıca alanında çalışmaktayım. Kamu yönetimi mezunu olup işletme alanında yüksek lisans yaptım. Halk eğitimde Osmanlıca konusunda uzman eğitici olarak pek çok ders verdim.

Sitemiz 2014 yılından beri faaliyet göstermektedir. Sitemizde kadim dilimiz Osmanlıca hakkında eğitimler ve bilgiler paylaşılmaktadır.

Osmanlıca ile ilgili her kademede eğitim faaliyetleri, Osmanlıca testler, Osmanlıca isimler, Arşiv belgeleri, kitabeler ve mezar taşları gibi bir çok alandan bilgiler verilmektedir. 

Ayrıca sitemizi ziyaret edenlerin dinimiz hakkında da temel bilgiler alabilmesi için araştırma yaparak sağlam kaynaklardan edindiğimiz bilgileri de aktarıyoruz. 

Sitemizde yapılan paylaşımlar tamamen kendi gayretlerimiz ve  çalışmalarımız neticesinde ortaya çıkan özgün çalışmalardır. Osmanlıca eğitimleri tamamen kendimiz hazırlıyoruz. Makaleleri araştırmalar neticesinde özgün olarak yazıyoruz.

Amacımız tamamen hizmet odaklı olup Osmanlıcanın toplumumuzda yayılması ve kabul görmesidir. Tarihimizle, medeniyet ve sanatımızla köprü konumunda olan bu lisanı her yere ulaştırmaktır. Zor denilen Osmanlıcanın kolay olduğunu göstermektir.

Bu noktada sitemize ve çalışmalarımız her zaman destekleriniz bekler hayırlı günler dilerim. Vesselam.