GenelYayınlar

Balon düşündüren bir hikaye

kapadokya-balon
133görüntülenme

Balon isimli bu yazımız esas olanın dış görünüşün olmadığı içlerinde ki cevher olduğunu anlatıyor. Yine matbu ve rika hat ile Osmanlıca görseli okuyabilirsiniz.

Balon 

Siyah tenli bir çocuk bayram yerinde gezinip duran yaşlı bir satıcının etrafındaki balonları seyre koyulmuştu. Her renk ve her biçimden yüzlerce balon kendisi gibi bütün çocukların yüreğini hoplatıyordu. Baloncu çocuklardan birinin beğendiği kırmızı bir balonu diğerlerinden ayırmaya çalışırken elinden kaçırdı.Balon uzunca ipiyle sağa sola sallanarak göğe doğru yükseliyor ve herkes: baloooon, baloooon diye bağırarak birbirlerine gösteriyordu. Çocuk yükselen balonu dikkatle seyr ediyordu onu gözden kaybetmek üzereyken, bu sefer yeşil renkli bir balonun havalandığını gördü..

Akıllı bir adam olan satıcı elinden kaçan ilk balonun bütün dikkatleri topladığını fark etmiş ve iyi bir reklam olacağını düşündüğünden, ikincisini bıraktıktan sonra hemen sarı renklisini de çözmüştü.

Siyah tenli çocuk, ürkek adımlarla satıcının yanına sokularak:

Baloncu amca, dedi, acaba bir de siyah renkli bir balon bıraksaydınız, diğerleri gibi yükselir miydi?

Yaşlı adam küçük çocuğun ne demek istediğini çok iyi anlamıştı. Onun esmer yanaklarına bir öpücük kondurup siyah balonu gökyüzüne bırakırken: bu belkide diğerlerini geçer yavrum.Çünkü bizler gibi balonları da yükselten şey, dışlarındaki renk değil içlerindeki cevherdir.

Balon  Matbu Hat

 

 

 

 

 

Balon Rika Hat

 

 

 

 

 

 

Bu Yazı hakkında ne düşünüyorsunuz bize yorumlar ile düşüncelerinizi aktarınız. Sizlerin sayesinde buralarda varız. Ve sizlerin sayesinde olmaya devam edeceğiz

Hoşgeldin ya şehri ramazan adlı yazımızı okudunuz mu ? 

Niye hasta olmuyorlar adlı yazımızı okudunuz mu ?

2 yorum

  1. BU yazı gerçekten çok başarılı insanlarımızın bunu okuması dışında anlaması da gereken çok değerli ellerinize sağlık….

Yorum Yap